Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Kalendarz Piotr
Chełmskie Media | Przegląd Tygodnia

Ósmy uczynek miłosierdzia względem duszy i ciała? Poranną kawę zaparzyć i przysiąść do lektury – najlepiej przy którymś z chełmskich tygodników. Za nami kolejny tydzień w chełmskich mediach. O czym pisali lokalni dziennikarze? Czas na podsumowanie.

W ciągu ostatniego tygodnia doszło do dwóch poważnych wypadków. Do pierwszego doszło w piąteo około godziny. 12:00 w Rejowcu, na trasie Chełm – Krasnystaw. Siła uderzenia była tak duża, że strażacy musieli wycinać rannych z zmiażdżonych samochodów. Całe szczęście nikomu nic się nie stało… Drugi wypadek miał miejsce w Elblągu (woj. warmiński – mazurskie). Jadąca na sygnale karetka, zderzyła się z samochodem, w którym przebywali chełmianie. Jacek H. (37 lat), nie żyje, jego żona (33 lata) walczy o życie, a kuzynka (21 lat) leży w śpiączce – czytamy w Nowym Tygodniu.


Tym razem cztery oferty wpłynęły na przetarg, dotyczący remontu fragmentu ulicy Rejowieckiej w Chełmie. Oferty są obecnie weryfikowane, na rozstrzygnięcie musimy poczekać – czytamy w Super Tygodniu.

W lipcu swoje kwalifikacje podniosło 20 chełmskich nauczycieli i pedagogów – informują dziennikarze Nowego Tygodnia. Awans zapewni im podniesienie wynagrodzenia i utrzymanie pracy. Więcej w NT.

Sympatycy ruchu Ryszarda Petru spotykają się w Chełmie. Jesteście zainteresowani NowoczesnąPL? Tutaj więcej.

Zwolennicy JOW-ów z Chełma rozpoczęli akcję rekrutacyjną członków do komisji referendalnej – informują dziennikarze ST. Ponad 60 osób uczestniczyło w pierwszym spotkaniu zwolenników jednomandatowych okręgów wyborczych. Wzięły w nim udział osoby z Białej Podlaskiej, Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego, Biłgoraja i Chełma. Więcej w tygodniku.

,,Uwierzcie w Ewangelię” – to tegoroczne hasło, które towarzyszy Pielgrzymom zmierzającym na Jasną Górę. Nasi już w trasie! Więcej na chelmski.eu

Już jutro poznamy pierwszą osobę, która została uhonorowna tytułem “Chełmskiego Bohatera”. Za akcją stoi Stowarzyszenie Chełmianie, które całkiem niedawno zainaugorowało swoją działalność w naszym mieście. Więcej na www.chelmianie.pl

W niedzielę wieczorem Zarząd Regionu oraz Rada Regionu Platformy Obywatelskiej, przyjęła listy kandydatów do najbliższych wyborów parlamentarnych. Na “jedynkach” Joanna Mucha oraz Mariusz Grad. Co z posłem Raniewiczem? Czytaj u nas!

W środę w cerkwi prokatedralnej św. ap. i ew. Jana Teologa w Chełmie odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. mitrata Włodzimierza Chodaka. Ciało ks. Włodzimierza spoczęło na cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie. Więcej przeczytasz w Nowym Tygodniu.

Dostałeś maila z informacją, że błędnie rozliczyłeś składkę? Najprawdopodobniej możesz paść ofiarą internetowych naciągaczy. ZUS ostrzega przed blefiarzami. Czytaj u nas!