Chełmskie mistrzostwa w zapasach dużym sukcesem

Kalendarz Piotr

Sukcesem organizacyjnym i wynikowym zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet do lat 23, oraz Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Młodziczek i Młodzików do lat 15. Na chełmskich matach o medale rywalizowała rekordowa ilość uczestników.

Do Chełma przyjechało 336 zawodników i zawodniczek z 54 klubów.W obydwu imprezach zdecydowane zwycięstwo odniósł Cement – Gryf Chełm zdobywając 10 medali. Podczas uroczystego otwarcia zawodów z udziałem zastępcy prezydenta Miasta Chełm Stanisława Mościckiego i wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka Prezes Cementu Gryfa Tadeusz Radzięciak wręczył Katarzynie Krawczyk pokaźny tort z logo zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Rio de Janeiro 2016. Najlepsza chełmska sportsmenka już za 100 dni będzie reprezentowała barwy naszego miasta i kraju w tym największym i najstarszym na świecie sportowym święcie.

W grupie młodzieżowej Mistrzynią Polski na 2016 została Anna Urbanowicz. Srebrny krążek pozostał w Chełmie dla Angeliki Dytrych, która dopiero w finale uległa brązowej medalistce Mistrzostw Świata Weronice Sikorze z Grunwaldu Poznań. Brązowym krążkiem nagrodzona została Joanna Stysło i Karolina Wieczerza. Tuż za podium na piątej pozycji w kraju sklasyfikowana została Monika Misiura.

W grupie młodszej na najwyższym stopniu podium stanął Anatoli Kotyk Drugie stopnie podium ze srebrnymi medalami zajęli: Szymon Kochoń (Tajfun Ruda Huta), Alan Matela (Cement Gryf) i Mateusz Pawłowski Z brązowym medalem do domu powrócił Szymon Gwizdal. Na piątej pozycji zawody ukończył Szymon Truszkowski i Adam Szewczak (obaj Cement Gryf) Siódma lokatę wywalczył Artur Twardzik (Cement Gryf) i Karol Kamela (Suples Wierzbica). Dawid Murak zajął 8 miejsce.
Mistrzynią w grupie młodziczek została Monika Dadas z Rudy Huty. O stopień niżej na podium stanęła Nikola Studzińska (Cement Gryf Chełm) Brązowe medale do domu zabrały : Karolina Dubij i Alicja Wójtowicz z Rudy Huty. Brązem także udekorowana została Natalia Gorczyca i Kinga Pudełko (Suples Wierzbica).  W punktacji zespołowej zwyciężył Suples Wierzbica.