Chełmskie zapaśniczki najlepsze

Kalendarz Anna Wesołowska

Były bezkonkurencyjne. Zawodniczki MKS Cement Gryf Chełm zdobyły trzy złote i dwa srebrne medale podczas Mistrzostw Polski U20 i U23 w zapasach kobiet. Gratulujemy!

Na najwyższym stopniu podium stanęły Alicja Nowosad, Olga Padoshyk i Daniela Tkaczuk. Natomiast Wiktorii Kameli i Marcie Gajowniczek przypadły medale srebrne.

Alicja Nowosad przed rozpoczęciem zawodów typowana była jako faworytka kategorii do 65 kilogramów; potwierdziła swoją klasę w ostatnich juniorskich mistrzostwach w jej karierze. W pierwszej rundzie techniczną przewagą pokonała Agatę Kazanecką z GKS Armaty Stoczek Łukowski, a w dalszej części turnieju wygrała z Moniką Lasak z MKS Czarni Połaniec. W finale zmierzyła się z klubową koleżanką, Wiktorią Kamelą, dominując w pojedynku i umacniając swoją pozycję liderki w tej kategorii.

Olga Padoshyk również zaprezentowała wysoki poziom techniczny i zwyciężyła w trzech walkach. Najważniejsza z nich odbyła się w finale w kategorii do 62 kilogramów, gdzie zmierzyła się z Aleksandrą Witoś z LKS Orła Namysłów. Padoshyk skutecznie wykorzystała błędy przeciwniczki, wygrywając 6:2 i zdobywając złoty medal.

Daniela Tkaczuk walczyła w kategorii do 76 kilogramów i stoczyła cztery pojedynki. Udowodniła w nich swoją dominację i zakończyła turniej zwycięstwem nad Zuzanną Gibalską z LKS Znicz Chęciny.

Bliska zdobycia medalu była Monika Dadas, która w pojedynku o brązowy medal uległa Marii Szkudlarek z klubu MLUKS Karlino.
Na siódmym miejscu krajowy czempionat ukończyła Nikola Skórska.

Sukces zawodniczek MKS Cement Gryf Chełm był kompleksowy, gdyż klub triumfował także w klasyfikacji drużynowej, zarówno w kategoriach juniorek, jak i U23.