Złoto, krzemień i glina. Tajemnice pochowane w kurhanach to tytuł najnowszej wystawy krasnostawskiego muzeum. Zapraszamy w piątek na wernisaż.
Muzeum Regionalne w Krasnymstawie przygotowuje nową wystawę. Tym razem będzie można przyjrzeć się efektom prac archeologicznych prowadzonych w mogiłach w Białce i Stryjowie.
W programie piątkowego (14 czerwca) spotkania będą także prelekcje: dr P. Jarosz opowie o Badaniach archeologicznych kurhanów w Białce i Stryjowie, a dr hab. prof. UMCS J. Libera o Znaleziskach toporów kamiennych kultury ceramiki sznurowej na Lubelszczyźnie.
Na wystawie zostaną zaprezentowane zabytki odkryte podczas badań archeologicznych kurhanów w Białce i Stryjowie przeprowadzonych pod kierownictwem Pawła Włodarczaka z Ośrodka Archeologii Gór i Wyżyn w Krakowie. Na ekspozycji znajdą się również zabytki pochodzące z badań archeologicznych kurhanów w Białce w latach 1982-83, odbywających się pod kierownictwem Edmunda Mitrusa na zlecenie ówczesnych Pracowni Konserwacji Zabytków w Lublinie.
Wystawa adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców pragnących poznać zwyczaje pogrzebowe oraz związane z nimi tajemnice w czasach, z których jedynym świadectwem działalności człowieka są „skarby” ukryte w ziemi.
Wystawę będzie można oglądać do 31 sierpnia br.
Zapraszamy na wernisaż i spotkanie z archeologami w piątek, 14 czerwca, godz. 12.00, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie (Piłsudskiego 5a). Wstęp wolny!