Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Cukiernicy na medal

Kalendarz Anna Wesołowska
Cukiernicy na medal

Sukces cukierników – uczennic Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie. Wróciły z medalami z ogólnopolskich turniejów.

W Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie odbył się 23 stycznia Wojewódzki Etap XXIV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz XXII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Motywem przewodnim części praktycznej turnieju był temat: „Rzemiosło-nasza przyszłość”. Uczennice z Chełma zajęły czołowe miejsca w obu turniejach.

Zmagania młodych cukierników wnikliwie oceniała komisja składająca się z przedstawicieli oświaty, nauczycieli, mistrzów cukiernictwa, a także sponsorów. Patrycja Tabuła – uczennica klasy trzeciej Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Chełmie, zdobyła I miejsce w XXIV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz III miejsce w XXII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego. Do obu turniejów teoretycznie i praktycznie Patrycję była przygotowała Renata Wituch.

Wysoko w XXII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego uplasowały się także uczennice klasy drugiej – Klaudia Chadaj oraz Aleksandra Żeliszczak, które przygotowywały się do konkursu pod opieką Renaty Wituch i Małgorzaty Miszczak. Najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Patrycja Tabuła będzie reprezentowała woj. lubelskie podczas Ogólnopolskiego Finału we Wrocławiu i Poznaniu, który odbędzie się w marcu i kwietniu 2019 roku.

Gratulujemy!