Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Czy czeka nas podwyżka biletów?

Kalendarz Piotr
Czy czeka nas podwyżka biletów?

Chełmscy radni zadecydują czy czeka nas podwyżka biletów komunikacji miejskiej. Prezes Chełmskich Linii Autobusowych planuje podnieść ceny biletów z 2 zł 20 gr do 2 zł 60 gr. Na pierwsze decyzje musimy czekać do września.

– Oficjalnie pismo wpłynęło do Prezydent Fisz i wymaga konsultacji społecznych. Konsultacje kierowane będą do związków zawodowych i mieszkańców, którzy będą mogli złożyć własne uwagi i opinie – komentuje wiceprezydent Józef Górny.

Aktualnie ceny biletów autobusowych w Chełmie należą do najmniejszych cen w województwie. Z powodu dodatkowych wydatków i zmiany taboru, spółka w ostatnich trzech latach odnotowuje wysokie straty. Rekompensata dla CLA sięga około 4 milionów złotych.

Tutaj mamy do czynienia z dylematem, czy pozostawić ceny biletów i dla zachowania równowagi ekonomicznej zwiększyć rekompensatę, czy urealnić ceny biletów i uczynić je podobnymi do ceny w innych miastach z regionu – dodaje Górny. 

Obecnie bilet ulgowy kosztuje 1 zł 30 gr, a ma podrożeć do 1 zł 50 gr. Bilet ze zniżką w kwocie 1 zł 10 gr, mielibyśmy zakupić za 1 zł 30 gr. Wzrosnąć miałaby także kwota biletu rodzinnego, za który obecnie zapłacimy 13 zł, a według propozycji Chełmskich Linii Autobusowych kosztowałby 14 zł 70 gr.