Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

„Diabetyk Chełmski” z nagrodą

Kalendarz Piotr Janowski
„Diabetyk Chełmski” z nagrodą

Stowarzyszenie Osób z Cukrzycą „Diabetyk Chełmski” zdobyło w tym roku Nagrodę Prezydenta Miasta Chełm dla organizacji pozarządowej. Laur odebrał Ryszard Masiewicz, prezes organizacji, podczas dzisiejszego Chełmskiego Dnia Organizacji Pozarządowych.

Konkurs dla organizacji pozarządowych ogłaszany jest raz do roku. Jego celem jest „uhonorowanie wyróżniającej się organizacji działającej na rzecz społeczności lokalnej, promowanie dobrych praktyk w zakresie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe oraz wzmocnienie ich wizerunku” (Regulamin konkursu)

Komisja konkursowa doceniła działania „Diabetyka Chełmskiego” za m.in. otaczanie chorych na cukrzycę pomocą i opieką, ułatwienia dostępu do specjalistycznych placówek służby zdrowia, organizowanie spotkań edukacyjnych i warsztatów dla rodzin, w których są chorzy na cukrzycę.

Wyróżnienie w konkursie otrzymało Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego.

Organizatorem Chełmskiego Dnia Organizacji Pozarządowych (NGO) było w tym roku Stowarzyszenie WeRwA na zlecenie Urzędu Miasta Chełm. Impreza zgromadziła kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Każda miała możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami na stoiskach oraz podczas prezentacji na scenie. Dzień NGO zbiegł się ze „Niedźwienaliami” czyli dorocznym świętem studentów. Odwiedzający mogli też liczyć na inne atrakcje – imprezy dla dzieci, rodzinne grillowanie, Dzień Zwierzaka przygotowany przez chełmskie schronisko dla zwierząt oraz Samochodowy Rajd Pań.