Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Dni Chełma zastąpi Festiwal "Kolory Muzyki" |PROGRAM U NAS

Kalendarz Piotr
Dni Chełma zastąpi Festiwal "Kolory Muzyki" |PROGRAM  U NAS

Czas pożegnać się z “Dniami Chełma”! Od tej pory w Chełmie  świętować będziemy w ramach w ramach Festiwalu “Kolory Muzyki”, który potrwa przez trzy tygodnie. Koncerty odbywać się będą na Placu Łuczkowskiego.

– Chodzi nam o to, aby nie było “wytartej” formuły sprzed wielu lat.  Chcemy zaproponować w okresie lata ciekawą imprezę muzyczną, tak ażeby świętowanie nie skończyło się na dwóch – trzech dniach – komentuje Elżbieta Bajkiewicz – Kaliszczuk, Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Chełm.

Festiwal “Kolory Muzyki” rozpocznie się 22 lipca i będzie trwał przez trzy tygodnie. W trakcie jego trwania prezentować się będą lokalni jak i ogólnopolscy artyści, pochodzący z różnorodnych gatunków muzycznych. – Staraliśmy się dotrzeć do takich zespołów, które są dobrymi przedstawicielami danego gatunku – dance, pop, jazz. Stąd też nazwa Festiwal “Kolory Muzyki” – dodaje dyrektor. Plusem organizacyjnym jest również równoległa wizyta 300 młodych ludzi w Chełmie w ramach Światowych Dni Młodzieży. Jak przekonuje Bajkiewicz – Kaliszczuk, młodzież z Hiszpanii, Filipin, Belgii i Francji, będzie mogła bawić się z mieszkańcami Chełma.

Trzy weekendy – trzy odsłony

Festiwal “Kolory Muzyki” został podzielony na trzy etapy. Pierwszego dnia festiwalu na scenie zobaczymy legendarną chełmską grupę Rdza, która rozgrzeje publiczność przed występem popularnego zespołu Enej. Dzień później, w sobotę, wystąpi chełmski zespół 4 Pory Roq, a po nim – grupa Babsztyl, jeden z najbardziej znanych polskich wykonawców muzyki country.

Kolejny weekend (29 – 31 lipca) minie spod znaku pop – rocku, reggae u blues’a. W piątek (29 lipca) zagra chełmska grupa Electrolit oraz Kamil Bednarek. W Sobotę (30 lipca) zagra reaktywowany zespół Nienascycenie – laureat ogólnopolskich rockowych festiwalów. Ten dzień zakończy Nocna zmiana bluesa, zespół stworzony przez Sławomira Wierzcholskiego w 1982 roku, który ma na swoim koncie 15 albumów.

Ostatni weekend festiwalu (5 – 7 sierpnia) minie w rytmach disco polo. W piątkowy wieczór zaprezentuje się zespół Ricco oraz charyzmatyczny Zenek Martyniuk i zespół Akcent. W sobotę na placu Łuczkowskiego swoje kawałki nawinie raper Łabędź, wokalistka Kinga Pędzińska oraz lokalny duet hip – hopowy Kajson x Davidek. Jako ostatni na scenę wejdzie Zeus, jeden z najpopularniejszych raperów polskiej rap sceny.