Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Do aresztu za narkotyki

Kalendarz Anna Wesołowska
Do aresztu za narkotyki

W wynajmowanym mieszkaniu miał marihuanę i mefedron. Ilość suszu wystarczyłaby na przygotowanie 400 dilerskich porcji. Kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali 25-latka.

Do zatrzymania doszło w czwartek (18 maja) na terenie jednej z miejscowości w gminie Chełm. Policjanci przypuszczali, że wynajmujący tam mieszkanie 25-latek może posiadać narkotyki. W czasie zatrzymania przebywał poza domem. Był bardzo zaskoczony widokiem policjantów.

Funkcjonariusze przeszukali wynajmowane przez niego mieszkanie. Znaleźli tam i zabezpieczyli marihuanę w ilości pozwalającej na przygotowanie 400 dilerskich porcji oraz niewielkie ilości mefedronu. Ich uwadze nie umknął również młynek służący do przerobu środków odurzających.

Wczoraj (19 maja) prokuratura przychyliła się do wniosku policjantów o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego dla 25-latka. Następnie mężczyzna został doprowadzony do sądu, gdzie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.