Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dobry rok chełmskich zapasów

Kalendarz Anna Wesołowska

W Miejskim Klubie Sportowym Cement-Gryf Chełm podsumowali mijający rok. Jaki był dla chełmskich zapaśniczek i zapaśników?

Zawodnicy Cementu-Gryf Chełm z powodzeniem reprezentowali Chełm w Mistrzostwach Polski, ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Sukcesy odnosili  we wszystkich grupach wiekowych – młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior. Niewątpliwie mijający rok należał do kobiet. Największe sukcesy odniosły: Anhelina Lysak – brązowa medalistka Mistrzostw Świata Seniorek, Katarzyna Krawczyk – brązowa medalistka Mistrzostw Europy Seniorek, Daniela Tkachuk – brązowa medalistka Mistrzostw Europy Juniorek, piąta na Mistrzostwach Świata Juniorek. Nie można zapomnieć o Szymonie Szymonowiczu – dwukrotnym brązowym medaliście Młodzieżowych Mistrzostw Świata i Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Tytuły Mistrzów Polski na 2022 zdobyli: Katarzyna Krawczyk, Olha Padoshyk, Wiktoria Kamela, Daniela Tkachuk, Małgorzata Małek oraz Anastasiia Lebedieva.
Ponadto w krajowym czempionacie medale zdobyli: Szymon Szymonowicz, Anhelina Lysak, Urszula Piotrowska, Alicja Nowosad, Anastasiia Padoshyk, Piotr Lewandowski, Igor Shepetun, Karina Konarska, Michał Biskupski, Monika Dadas, Marta Gajowniczek, Filip Zając, Hubert Sidoruk, Igor Borowiec, Dawid Hawryluk, Michał Woźniak, Roksana Sawicka.

W 2022 roku reprezentanci Chełma zdobyli łącznie 91 medali, w tym na Mistrzostwach Polski – 32 medale, a w ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach 54 razy stawali z medalami na podium.
W klasyfikacji zapasów kobiet w systemie sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki MKS „Cement Gryf” Chełm zajął drugie miejsce w kraju gromadząc 163.04 pkt. Chełmscy zapaśnicy stylu klasycznego sklasyfikowani zostali na wysokim 7. miejscu w kraju.
W rankingu prowadzonym przez sportowy portal Sport Zona najefektywniejszym klubem (bilans punków) w zapasach kobiet w roku 2022 został MKS Cement-Gryf Chełm. Natomiast zapaśnicy stylu klasycznego zajęli 7. miejsce. Ponadto reprezentanci Cementu-Gryfa zajęli czołowe miejsca w rankingu w kategorii najefektywniejszych i najskuteczniejszych zawodników.

Zarząd klubu, kadra szkoleniowa i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego  sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom  zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy.

Gratulując tegorocznych sukcesów, życzymy chełmskim zapaśniczkom i zapaśnikom w nowym sezonie samych udanych startów!