Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dołóż "Kilometr Dobra" w parafii

Kalendarz Piotr
Dołóż "Kilometr Dobra" w parafii

Caritas Archidiecezji Lubelskiej nie zwalnia! Po akcji na deptaku w Chełmie, przyjdzie czas na kolejną zbiórkę w chełmskich parafiach parafiach. Najbliższa okazja aby dołożyć swój “Kilometr Dobra” już 10 maja 2015 roku.

Udział w akcji wezmą parafie:  pw. Św. Apostołów, pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty, pw. Ducha Świętego, pw. Miłosierdzia Bożego, pw. Św. Rodziny, pw. Chrystusa Odkupiciela, pw. Przenajświętszej Trójcy oraz pw. Narodzenia NMP.

Po Mszach Świętych parafianie będą mieli możliwość własnoręcznego doklejenia złotówek lub ich wielokrotności do specjalnych taśm, z których powstaną metrowe odcinki. Każdy metr to 44 złotówki. Ułożone w ten sposób metry już 16 maja pojawią się na chełmskim deptaku, podczas mini-finału kampanii, a 31 maja na Placu Litewskim w Lublinie, gdzie odbędzie się wielki finał Kilometrów Dobra.

Zbiórce towarzyszyć będą specjalne atrakcje – W parafii pw. Św. Apostołów odbędzie się kiermasz rękodzieła oraz domowego ciasta przygotowanego przez wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. W parafii pw. Przenajświętszej Trójcy i Chrystusa Odkupiciela będzie możliwość sfotografowania się z „żywą” skarboną, a w parafii pw. Ducha Świętego z dużą makietą złotówki, wolontariusze przygotują także balony dla najmłodszych uczestników akcji – informuje Iwona Klepka, jeden z koordynatorów w Chełmie.

Więcej informacji na www.kilometrydobra.pl