Dominacja chełmskich zapaśniczek

Kalendarz Piotr

Dziesięć medali i tytuł najlepszej drużyny w kraju to dorobek startu reprezentantek Cementu – Gryfa Chełm podczas rozgrywanych w Siedlcach Mistrzostw Polski Juniorek i Pucharu Polski Kadetek.

Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne z podopiecznych trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zaprezentowała Beata Federowicz. Piąta zawodniczka Mistrzostw Europy pokonując kolejne przeciwniczki zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. W decydującym pojedynku o pierwsze miejsce pokonała reprezentantkę Poznania Klaudię Klemm. Tytuły wicemistrzyń Polski wywalczyły: Anna Król, Maria Świeczak i Dorota Struszewska.

Trzeci stopień podium z brązowym medalem zajęła : Alicja Piersa i Katarzyna Kamińska. Na piątym miejscu w kraju sklasyfikowane zostały : Marlena Kister, Gabriela Kary, Dorota Kopyś oraz Jolanta Świeczak. Brązowy medal w Mistrzostwach Polski zdobyła również uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie Emilia Nartowska, reprezentująca MKS Znicz Podzamcze.

Punktowane miejsca zajęły: Patrycja Oleszczuk i Karolina Czochara (obie VII m.), Karina Konarska (VIII m.), Zuzanna Zubowicz oraz Klaudia Sikorska (obie X m.).

Siedleckie Mistrzostwa Polski objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystki. W klasyfikacji drużynowej zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna Cementu – Gryfa Chełm gromadząc 115 pkt. Grupa kadetek chcąc dorównać sukcesom starszych koleżanek wywalczyła cztery medale w Pucharze Polski Kadetek (15-17 lat). Srebrny medal do Chełma przywiozła Martyna Dubij i Patrycja Dudek. O stopień niżej na podium z brązowym medalem stanęła Wioleta Giers i Danuta Góral. Punktowane miejsca zajęły: Aleksandra Łysomirska (VIII m.) oraz Jolanta Gromek (X m.).

Klasyfikację drużynową kadetek również wygrał Cement-Gryf Chełm zdobywając 19 pkt. Puchar Polski Kadetek był pierwszą eliminacją do prestiżowej imprezy dla tej grupy wiekowej jaką jest rozgrywana corocznie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Kolejnym startem w tegorocznym jubileuszowym (50 letnim) sezonie dla chełmskich reprezentantek będą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorek zaplanowane w dniach1-2 kwietnia w Kostrzynie n. Odrą. Natomiast kadetki w dniach 8-9.kwietnia wystartują w II Pucharze Polski, którego gospodarzem są Kielce.