Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Dragon na Olimpiadzie Młodzieży 2015

Kalendarz Piotr
Dragon na Olimpiadzie Młodzieży 2015
Ekipa Dragona Chełm uczestniczyła w zielonogórskim Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Juniorów młodszych w strzelectwie sportowym. Oczekiwania były duże, ale do uzyskania lepszych wyników, zabrakło trochę szczęścia.
Najlepiej w konkurencjach punktowanych zaprezentował się Maciej Nowosad w karabinie pneumatycznym, gdzie zajął 9 miejsce. W tej konkurencji jego brat Michał Nowosad był 15. W karabinie sportowym Stanisław Koszałka – 12 miejsce. W karabinie sportowym trzy postawy Maciej – 18, Michał – 24. Aleksandra Dachnowska w karabinie pneumatycznym – 31. W klasyfikacji Grand Prix, Maciej Nowosad 7, zaś Michał – 26 w konkurencji karabinu sportowego.
– Warto zauważyć że lokaty, choć niewysokie, to i tak w większości przypadków uplasowały zawodników w pierwszej połowie rankingów konkurencji. FOOM to najsilniej i najliczniej obsadzone zawody dla tej kategorii wiekowej – dodaje Seweryn Jezierski z Dragona Chełm.

Suma zebranych punktów w prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży to 13. Jest to największa suma punktów wywalczona na FOOM przez zawodników Dragona od 2008 roku.  W klasyfikacji klubowej, Dragon Chełm na 26 miejscu na 50 klasyfikowanych klubów. W rankingu województw, lubelskie na miejscu 14.

Zdjęcia (c) T. Mostowiec