Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dreszera zamknięta

Kalendarz Anna Wesołowska
Dreszera zamknięta

Od dziś ulica gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w centrum Chełma będzie zamknięta dla ruchu. MPGK będzie modernizować sieć wodociągową, potem wejdą drogowcy.

Będzie trochę zamieszania w centrum Chełma. Przez najbliższe tygodnie ul. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera będzie zamknięta dla samochodów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej rozpoczęło odbudowę infrastruktury podziemnej pod nawierzchnią drogi. Na długości 144 m wymienione będą przyłącza i zasuwy, które zostały wykonane w 1965 r. By leciwa instalacja nie sprawiała problemów po remoncie nawierzchni ulicy, MPGK musi najpierw wykonać swoje prace.

W związku z tym, że ulica Generała Gustawa Orlicz-Dreszera będzie zamknięta przez kilka tygodni, kierowców prosimy o cierpliwość i objeżdżanie utrudnień ulicą Strażacką lub aleją AK – informuje chełmski ratusz.

Ulica nie będzie szybko dostępna, bo zaraz po fachowcach z MPGK, którzy chcą zakończyć swoje prace 29 lutego, na ulice wejdą drogowcy.
Remont rozpocznie się 2 marca. Przebudowa ulicy została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych kwotą prawie 486 tysięcy zł. Koszt całej inwestycji to blisko 700 tys. zł.

MPGK zapewnia, że dla właścicieli posesji dojazd do domów będzie udostępniony.