Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Drogowcy na start. Parking, ulice i chodniki

Kalendarz Anna Wesołowska
Drogowcy na start. Parking, ulice i chodniki

Aura sprzyja pracom remontowym na drogach. A chełmskie ulice aż się o nie proszą! Miasto póki co ma rozstrzygnięty przetarg na parking przy Wolności.

Przetarg na przebudowę parkingu przy ulicy Wolności, przy żłobku “Chełmskie Niedźwiadki’, został rozstrzygnięty pod koniec lutego br. To jedno z zadań, które miały być zrealizowane w ubiegłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kolejne przetargi nie przynosiły jednak rozstrzygnięcia, albo wybrane firmy wycofywały swoje oferty. Tym razem przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe DROKAN z Chełma i parking w końcu zostanie przebudowany. Prace pochłoną nieco ponad 212 tys. zł

Projekt zakłada remont parkingu wraz z utworzeniem nowych miejsc dla samochodów oraz – na końcu uliczki – placu manewrowego. Całość ma być gotowa na koniec czerwca.

Z innych zadań zaplanowanych w tegorocznym budżecie, miasto chce zrealizować przebudowę terenu przy Szkole Podstawowej nr 4. Przetarg na to zadanie jest już ogłoszony, a zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 19 kwietnia br.

Także Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie ogłosił przetargi na modernizacje chodników i ulic, m.in. Waśniewskiego, Jedność, Synów Pułku, Wiejskiej, Połanieckiej. Część zadań ma już wyłonionych wykonawców. Tak więc niebawem możemy spodziewać się ekip drogowych w kilku punktach miasta.