Drużyna z Chełma jest najlepsza

Kalendarz Anna Wesołowska

Okazały puchar za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej i 12 medali indywidualnych. Z takimi wynikami wróciły reprezentantki klubu Cement-Gryf Chełm z Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich.

Z dwunastoma medalami i okazałym pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji klubowej wróciły do Chełma reprezentantki MKS Cement-Gryf. Tak pokazały się na Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w zapasach kobiet. Zawody rozgrywane były w Boguszowie-Gorce k/ Wałbrzycha. W turnieju, oprócz najlepszych polskich klubów, rywalizowały reprezentantki  Chorwacji, Włoch, Węgier i Czech.

W grupie kadetek z kompletem zwycięstw i złotymi medalami do Chełma wróciły: Wiktoria Kamela (kat. wagowa 43 kg) oraz Olha Padoshyk (57 kg).
Srebrny krążek wywalczyła w kat. wag 53 kg Monika Dadas (53 kg), a z brązowym medalem wraca Nikola Skórska kat. wagowa do 57 kg).

W najstarszej grupie – powyżej 20 lat złoty medal wywalczyła Anastasiia Padoschyk. Ze srebrnymi medalami wróciły: Monika Białach, Anastasiia Lebedieva, Katarzyna Jargieła, Weronika Chapska i Karina Konarska.
Na trzecim stopniu podium z brązowymi medalami stanęły: Wioleta Giers i Małgorzata Małek.

Trenerami medalistek są Dariusz Kucharski Igor Lobas.

W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zdecydowanie zajął Cement Gryf Chełm.