Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dużo miłości w Krasnymstawie

Kalendarz Piotr
Dużo miłości w Krasnymstawie

Walentynki, dzień w którym wszyscy dajemy innym i otrzymujemy dowody miłości w postaci kwiatów, kartek i w wielu innych postaciach. Zobaczcie przedwalentynkową ofertę z Krasnegostawu.

Od kilku lat Krasnostawski Dom Kultury organizuje Konkurs Twórczości Miłosnej “Ja Cię kocham, a Ty pisz!”. Co roku przybywa chętnych. Obecnie wpłynęło aż 1200 utworów od 400 autorów. Oceny podjęło się jury w składzie: Danuta Makaruk (Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36”, Pismo Literacko-Artystyczne „Egeria”, wydawnictwo “TAWA”), Agnieszka Wyłupek (absolwentka filologii polskiej UMCS, poetka ), Zbigniew Dmitroca (poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg). Rozwiązanie konkursu nastąpi 13 lutego o godz. 17:00 w Sali Muzycznej KDK.

Przed częścią główną przewidziana jest wystawa prac Magdaleny Józefczuk – Dmitrocy, a w części wydarzenia poświęconej konkursowi zostana przypomniane teksty laureatów z lat ubiegłych. Ich muzyczne interpretacje wykona Paulina Dąbrowska. Goście wysłuchają również okolicznościowego wystąpienia dr Ewy Dunaj–Kozakow, adiunkta z Zakładu Edukacji Polonistycznej i Innowacji Dydaktycznych UMCS w Lublinie nt. ,,Jasne i ciemne twarze miłości. Konwencje i stereotypy w literaturze współczesnej”.

Warto zaznaczyć, że od tegorocznej odsłony Konkurs Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” nosi imię Mariusza Kargula – krasnostawskiego poety, który był jego pomysłodawcą.