Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Będzie lodowisko na placu

Kalendarz Anna Wesołowska
Będzie lodowisko na placu

Pamiętacie zapowiedzi chełmskiego ratusza, że zimą na Placu Łuczkowskiego będzie lodowisko? Zatem informujemy: ma być.

Od kilku tygodni chełmanie znów cieszą oczy zrewitalizowanym Placem Łuczkowskiego. Kiedy pisaliśmy o planach jego odnowienia, pojawiła się informacja o zamiarach uruchomienia na placu - w okresie zimowym - sztucznego lodowiska. Okazuje się, że ratusz o tym nie zapomniał, a organizację nowego miejsca rekreacji powierzył Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.
MOSiR - przypomnijmy - jest także zarządcą sztucznego lodowiska przy ul. Sienkiewicza.

W przyszłym tygodniu pracownicy MOSiR planują rozpocząć montaż sztucznego lodowiska na placu Łuczkowskiego. Chcieliby, aby jego otwarcie odbyło się w mikołajki czyli 6 grudnia. Byłby to swoisty prezent dla młodszych i starszych mieszkańców Chełma. Lodowisko będzie niewielkie w porównaniu z obiektem przy ul. Sienkiewicza, ale faktem pozostaje, że takiej atrakcji w samym środku miasta dotąd nie było...
Funkcjonowanie lodowiska uzależnione jest w zasadzie wyłącznie od pogody. Jeżeli temperatura wzrośnie, a do tego zacznie padać deszcz, nici z atrakcji.

Jak wiemy, nieodległy Zamość ma taką ślizgawkę (20 x 30 m) pod Ratuszem i cieszy się ona dużym zainteresowaniem zamościan i turystów.

Jak pomysł przyjmie się w Chełmie? Trzymajmy kciuki za pogodę!