Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Dzień naleśnika w ZSGIH

Kalendarz Anna Wesołowska

1

Zdjęcie 1 z 5

Angielskim odpowiednikiem polskiego Tłustego Czwartku jest Pancake Day – Dzień Naleśnika. W tym roku po raz pierwszy święto postanowili uczcić nauczyciele i uczniowie chełmskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Zobaczcie zdjęcia.

Wzorem angielskiej tradycji zorganizowano w tym roku, po raz pierwszy w ZSGiH, „Pancake Day – Dzień Naleśnika”. Za organizację pełnych atrakcji obchodów odpowiedzialni byli: Iwona Jarząbek- Starzyńska, Lidia Mazurek, Monika Emerla, Monika Spiaszko, Marzena Nowosad i Radosław Buczma.

Uczniowie mogli posmakować typowych angielskich naleśników przygotowanych przez swoich kolegów pracujących pod czujnym okiem Iwony Jarząbek- Starzyńskiej i Lidii Mazurek.
Były też, cieszące się ogromnym zainteresowaniem, zawody „naleśnikowe”, w których udział wzięło 7 drużyn z klas: 1at, 2ct, 2kz, 3az, 3at oraz dwie drużyny z klasy 2at. Uczestnicy musieli zmierzyć się w pięciu konkurencjach.
Pierwsza z nich polegała na przygotowaniu najsmaczniejszych i najbardziej efektownych naleśników. Kolejnymi konkurencjami były: bieg z przeszkodami z patelnią z naleśnikiem, jedzenie naleśnika na czas, żonglowanie naleśnikiem na patelni oraz rozwiązanie zadania z wiedzy o kulturze brytyjskiej.

Po bardzo emocjonującej walce wyłoniono 3 zwycięskie drużyny. I miejsce zajęła drużyna z klasy 2ct, miejsce II – klasa 3at, a miejsce III drużyna dziewcząt z klasy 2at. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody.

Gratulujemy!

Autor zdjęć: zsgih