Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Ekologiczny konkurs z nagrodami

Kalendarz Anna Wesołowska
Ekologiczny konkurs z nagrodami

Możesz zrobić grafikę, przedmiot użytkowy lub artystyczny. I zdobyć nagrodę. Miasto Chełm ogłosiło konkurs dla uczniów szkół podstawowych i średnich pod hasłem “Miś Chełmiś Segreguje”. Sprawdź szczegóły.

Konkurs skierowany jest do każdego ucznia szkoły podstawowej oraz średniej z terenu miasta Chełm. Chodzi o twórcze wykorzystanie odpadów i wykonanie z nich rękodzieła. Może to być przedmiot użytkowy lub artystyczny. Organizatorom zależy, by w ten sposób rozwijać wrażliwość artystyczną i ekologiczną oraz kształtować u młodzieży poczucie harmonii ze środowiskiem.

Z kolei dla uczniów szkół średnich zadanie jest inne. Tu chełmski samorząd czeka na ciekawe projekty grafiki o tematyce związanej z segregacją odpadów oraz z wykorzystaniem symbolu kojarzącego się z miastem Chełm. Zwycięska praca w tej kategorii zostanie wykorzystana jako grafika na oklejenie zabudowy nowej śmieciarki.

W przypadku szkół podstawowych, nagrodzone prace zostaną przedstawione na stronie internetowej oraz wystawie pokonkursowej.

Gotowe prace należy składać osobiście od 7 do 19 listopada 2022 r. w Departamencie Komunalnym Wydział Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Chełm przy ul. Adama Mickiewicza 32a, pok. 4 (I piętro), w godzinach pracy Departamentu:

  • poniedziałek, środa, czwartek, piątek -7:30-15:30,
  • wtorek 8:30-16:30.

Konkurs organizowany jest w ramach realizacji przez Miasto Chełm projektu pt. „Budowa Systemu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie”.

Więcej informacji na temat konkursu, regulamin i dokumenty znajdziesz tutaj: https://samorzad.gov.pl/web/miasto-chelm/konkurs-dla-uczniow-szkol-podstawowych-i-srednich-mis-chelmis-segreguje

konkurs-mis-segreguje-scaled.800x0.jpg