Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Europejski sukces ekonomów

Kalendarz Piotr
Europejski sukces ekonomów

Zespół Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcące w Chełmie może poszczycić się wspaniałym osiągnięciem na europejską skale. Chełmska szkoła właśnie zdobyła Europejską Nagrodę eTwinning 2017.

ZSE oraz III LO w Chełmie otrzymało nagrodę za międzynarodowy projekt „EU Games 2015-2016″, zrealizowany we współpracy ze szkołami średnimi z Francji, Hiszpanii, Turcji oraz Rumunii. Projekt „Ekonomów” zajął pierwsze miejsce w jednej z trzech kategorii wiekowych (16-19 lat) w konkursie, do którego zgłoszono blisko 600 projektów z całej Europy. W jego ramach uczniowie tworzyli multimedialne gry, quizy oraz łamigłówki w języku angielskim przy użyciu różnorodnych narzędzi internetowych.

W zwycięskim projekcie brała udział grupa 10 uczniów ZSE i IIILO, której pracę koordynował nauczyciel języka angielskiego Paweł Ciesielczuk. Odbiór nagrody już w październiku podczas corocznej Międzynarodowej Konferencji eTwinning na Malcie!

laureaci_nagrody_etwinning_2017-1.jpg

Zwycięski projekt nie jest pierwszym realizowanym w „Ekonomach”. Od 2012r. uczniowie chełmskiej szkoły średniej ukończyli cztery projekty eTwinning we współpracy ze szkołami partnerskimi z zagranicy. W bieżącym roku szkolnym realizowany jest kolejny projekt razem ze szkołami z Francji oraz Hiszpanii. Uczniowie „Ekonomów” w marcu 2017r. odwiedzili też szkołę partnerską we Francji – Liceum im. Juliusza Verne’a.