Gajowniczek medalistką Pucharu Polski

Kalendarz Piotr

Marta Gajowniczek ma zaledwie 15 lat, a już rywalizuje z najlepszymi o medalowe lokaty. Zapaśniczka właśnie wróciła z Pucharu Polski Kadetek z brązowym medalem. Gratulujemy!

Zaledwie 15-letnia reprezentantka MKS Cement-Gryf Chełm Marta Gajowniczek jeszcze cztery miesiące temu rywalizowała w grupie młodziczek. A teraz zdobyła brązowy medal podczas rozgrywanego w Dzierżoniowie Pucharu Polski Kadetek (15-17 lat).

Utalentowana młoda zawodniczka chełmskiego klubu bez żadnego respektu przed starszymi zawodniczkami odniosła zwycięstwo pokonując najpierw Amelię Chyrzyńską z Lubawy. A następnie reprezentantkę AZS AWF Warszawa Klaudię Karwowską. Jednak w walce o wejście do ścisłego finału, uległa Mistrzyni Polski Wiktorii Szeliga (MULKS Junior Dzierżoniów).

W decydującym starciu o brązowy medal Marta zmierzyła się z Amelią Rynkiewicz z Milicza. Maksymalnie skoncentrowana podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa nie dała szans swojej przeciwniczce. Już w pierwszej rundzie odniosła najcenniejsze zwycięstwo w zapasach tj. przez położenie na łopatki. I tak stanęła na trzecim stopniu podium.

Sukces Marty w znacznym stopniu zwiększył jej szanse na reprezentowanie barw Polski w Mistrzostwach Europy U15, które jeszcze w tym miesiącu rozegrane zostaną w Bułgarii.