Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Galeria Handlowa przy Partyzantów?

Kalendarz Piotr
Galeria Handlowa przy Partyzantów?

Coraz więcej mówi się o nowych galeriach handlowych w Chełmie. Wczoraj pisaliśmy o pracach nad Lokomotywownią. Częściej słychać także nowe głosy w sprawie Galerii Chełmskiej. Bardzo prawdopodobne, że do tego grona dołączy już niedługo kolejna inwestycja. Nieco mniejsza od pozostałych, ale zlokalizowana w samym środku miasta.

Na popularnym wśród pasjonatów inwestycji forum internetowym ukazał się wpis z wizualizacją obiektu handlowego, który według biura projektowego ma zostać wybudowany przy ul. Partyzantów w Chełmie. Obiekt ma prostą, nowoczesną bryłę i zdaje się nawiązywać nią do kredowych tradycji Chełma. Do wynajęcia ma być tylko 5 000 m2, choć wystarczy to, by być na ten moment największym tego typu obiektem handlowym w naszym mieście.

Nie znamy jeszcze dokładnej lokalizacji galerii, choć jak sugerują użytkownicy forum, są jedynie dwa rozwiązania. Może być ona zlokalizowana tuż obok świeżo wyremontowanej Biblioteki Publicznej lub w pobliżu zjazdu z ronda łączącego al. I Armii Wojska Polskiego i ul. Wojsławicką.

Warto przypomnieć, że Rada Miasta już w 2013 roku podjęła uchwałę zmieniającą plan zagospodarowania terenu pomiędzy ul. Partyzantów i al. I AWP. Umożliwiono wówczas budowę w tym miejscu obiektów handlowo-usługowych. Być może właśnie nadszedł czas na pierwsze efekty tej zmiany.

2-300x194.png

1-300x204.png