Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Gdzie nad wodę w długi weekend?

Kalendarz Piotr
Gdzie nad wodę w długi weekend?

Gdzie nad wodę w długi weekend? Mieszkańcy Chełma nie mają zbyt dużego wyboru. Jeśli zależy Wam na bliskości zbiornika wybór jest jeszcze bardziej okrojony. Odwiedziliśmy z aparatem dwa popularne miejsca na leniwy wypoczynek – Glinianki i Zalew Żółtańce w gminie Chełm. Jak wyglądają oba zbiorniki i czy są gotowe na sezon?

Gdzie nad wodę w długi weekend? Na Gliniankach koszmar!

Naszą redakcyjną wycieczkę rozpoczęliśmy na chełmskim kąpielisku. Niestety tu spotkało nas małe rozczarowanie. Poza wykoszoną trawą wokół obiektu nie dzieje się nic. Na miejscu pojawiają się pierwsi plażowicze, ich opinie nie są zbyt pochwalne.

 – Mam wrażenie, że miasto całkowicie zapomniało o Gliniankach. Poza zapewnieniem w sezonie ratownika nie dzieje się tu zupełnie nic. Szkoda, bo jest to miejsce z potencjałem – mówi nam jedna z plażowiczek.

Gdzie nad wodę w długi weekend? Zaklęty w żabę książę nad wodą!

Trzeba przyznać, że sporą inwencją wykazują się urzędnicy z gminy Chełm. Niedawno z zalewu “wyszła” żaba, która stała się sporą atrakcją.

– Najprawdopodobniej jest to zaklęty w żabę książę czekający pocałunek, który zdejmie zły czar – wyjaśnia nam wójt gminy Chełm, Wiesław Kociuba.

Z dnia na dzień przybywa również amatorek, które próbują owego księcia odczarować.

– Fantastyczny pomysł, w Okunince mają krokodyla, a my mamy swojego zaklętego w żabę księcia. Widać, że urzędnicy bardzo starają, by dostarczyć plażowiczom licznych atrakcji – mówi nam plażująca nad Zalewem mieszkanka Chełma.

Gmina ma sporo planów co do zbiornika. W tym roku po raz kolejny przywieziono świeży piasek na plażę. Ponadto już w tym roku mają się tam pojawić szutrowe dojazdy do wytyczonych działek pod domki rekreacyjne. Pod koniec roku powinna ruszyć sprzedaż uzbrojonych terenów. Gmina szykuje również tereny pod zabudowę domów jednorodzinnych, w kolejnych latach ma pojawić się przestronna toaleta, z natryskami i miejscem do przebierania dla plażowiczów. Plan zagospodarowania przewiduje również budowę promenady i utwardzenie parkingu

– Działki mają doprowadzoną wodę i kanalizację, gdy ruszą pierwsze inwestycje pojawią się przyłącza z prądem. Działki pod zabudowę jednorodzinną uzbroimy dodatkowo w przyłącza gazu ziemnego. Już teraz wiemy, że zainteresowanie jest spore, dodatkowym atutem z pewnością będzie piękny widok – dodaje wójt Kociuba.

A co Wy sądzicie o chełmskich Gliniankach? Wypoczywacie tam, czy może wybieracie kąpieliska ulokowane na terenie powiatu chełmskiego np. Zalew Żółtańce? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.