Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Gmina Urszulin: bakterie w wodzie

Kalendarz Anna Wesołowska
Gmina Urszulin: bakterie w wodzie

Mieszkańcy kilku miejscowości w gminie Urszulin zostali bez dostępu do bieżącej wody. W wodociągu Wola Wereszczyńska stwierdzono bakterie z grupy coli - informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Włodawie.

W związku z tym woda w miejscowościach: Zabrodzie, Urszulin, Wiązowiec, Michałów, Wytyczno i Wólka Wytycka nie daje się do spożycia, nawet po przegotowaniu. Nie można jej więc używać do przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i rąk, kąpieli czy mycia naczyń. Sanepid zezwolił wprawdzie na utrzymywanie instalacji wodociągowej w ruchu, ale tylko po to, by można było wykonać jej skuteczną dezynfekcję i płukanie. Woda może być więc używana jedynie do spłukiwania toalet.

Mieszkańcy kilku innych miejscowości, tj. Jamniki, Łomnica, Wola Wereszczyńska, Zawadówka, Babsk, Nowe Załucze, Stare Załucze, Grabniak, Sumin, Dębowiec i Kozubata, którzy korzystają z tej samej sieci, mogą warunkowo korzystać z dostarczanej im wody. Nadaje się ona do spożycia tylko i wyłącznie po przegotowaniu jej przez 2 minuty.