Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Gordon Haskell zagra w Chełmie

Kalendarz Piotr

Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert Gordona Haskella! Członek legendarnej, angielskiej grupy King Crimson, znany wszystkim z nastrojowych ballad wokalista zaśpiewa już jesienią w Chełmie.

Haskell zaśpiewa już 28 września o godz. 19:00. Bilety w przedsprzedaży 70 zł, od 20 września – 90 zł.

Początki jego kariery sięgają lat 60., kiedy współpracował z wieloma zespołami, między innymi psychodelicznym Les Fleur De Lys, dzięki któremu zyskał rozgłos. Zespół ten kilkakrotnie występował z Jimim Hendriksem, a sam Gordon Haskell przez krótki okres dzielił z nim mieszkanie. Pod koniec lat 60. Gordon wydał pierwszy solowy album, zatytułowany “Sail In My Boat”. W roku 1970 wstąpił w roli basisty i wokalisty supergrupy King Crimson, z którą nagrał dwie płyty “In The Wake Of Poseidon” i “Lizard”. Oba krążki uważa się za najlepsze w historii zespołu.

Wkrótce po tym jednak muzyk porzucił King Crimson i już w 1972 nagrał kolejny solowy album, by na prawie 30 lat zniknąć ze sceny muzycznej. W tym czasie Gordon Haskell grał w klubach i barach w całej Europie. Początkowo głównie w Danii, później jednak wrócił do ojczystej Anglii.

Fot.www.bournemouthecho.co.uk