Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Grabczuk czwarty do Sejmu. Co z posłem Raniewiczem?

Kalendarz Piotr
Grabczuk czwarty do Sejmu. Co z posłem Raniewiczem?

Wczoraj wieczorem Zarząd Regionu oraz Rada Regionu Platformy Obywatelskiej przyjęła listy kandydatów do najbliższych wyborów parlamentarnych. Na “jedynkach” Joanna Mucha oraz Mariusz Grad.

– Opublikowanych list nie możemy uznać za ostateczne, ponieważ zostaną poddane weryfikacji przez Radę Krajową i Zarząd Krajowy. Dopiero później będziemy mogli dyskutować o wszystkich kandydatach – komentuje Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa lubelskiego. A wątpliwości jest sporo. Jedni dyskutują nad osiagnięciami posła Mariusza Grada, dla innych zaskoczeniem jest brak posła Grzegorza Raniewicza, który jeszcze niedawno starał się o urząd Prezydenta Chełma.  – Poseł Raniewicz nie chciał kandydować. Gdyby zdecydował się na udział w wyborach, na listach nie pojawiłoby się moje nazwisko. Chcemy szukać osób, które mają poparcie, tak aby powiat i miasto Chełm, miało swoich reprezenantów – dodaje Grabczuk, “czwórka” na liście Platformy.

Listę w okręgu nr 7 (Chełm – Zamość – Biała Podlaska) otwiera poseł Mariusz Grad z Tomaszowa Lubelskiego. Druga pozycja przypadła innemu paralementarzyście – Stanisławowi Żmijanowi z Tarnogrodu. Na trzecim miejscu znalazła się radna sejmiku województwa Zofia Woźnica. Wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, będzie “czwórką” na liście, a “piątką” została Marta Fyk, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaślikowie (powiat krasnostawski). Wpływ na listy wyborcze chcieli mieć także “Młodzi Demokraci”, młodzieżówka Platformy. Stąd też “szóstką” będzie popierany przez nich politolog Wojciech Sosnowski, radny z Białej Podlaskiej. Na liście pojawił się również poseł Marek Poznański (wcześniej Twój Ruch) z Hrubieszowa.

Prezentujemy także piątki z okręgu nr 6 (lubelski). 1. Joanna Mucha 2. Włodzimierz Karpiński 3. Magdalena Gąsior-Marek 4. Wojciech Wilk.

Fot. Fb (Platforma Obywatelska – Region Lubelski).