Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Grabczuk kandydatką na dyrektora II LO

Kalendarz Piotr
Grabczuk kandydatką na dyrektora II LO

Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie wybrali kandydata, który przystąpi do konkursu na dyrektora szkoły. Zdecydowana większość grona pedagogicznego zagłosowała na polonistkę Iwonę Grabczuk. 

Kadencja Grażyny Mojsym, która zdecydowała się przejść na emeryturę, kończy się 31 sierpnia br. Jeszcze w maju 2013 roku obecna dyrektor zwróciła się do Prezydent Agaty Fisz o przedłużenie jej o dwa lata. Jak wiadomo – procedury konkursowe na dyrektorów placówek oświatowych rozpoczną się w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

O kandydaturze Iwony Grabczuk mówiono w szkolnych kuluarach już od dawna. Poparcie nauczycieli dla polonistki nie dziwi samej G. Mojsym – Jest to osoba znana, pracująca od długiego czasu. Czegokolwiek się podejmuje, stara się z tego wywiązywać jak najlepiej – dodaje obecna dyrektor.

Pomimo wyboru Iwony Grabczuk, do konkursu mogą przystąpić także inni nauczyciele, jednak inny kandydat nie otrzyma poparcia samych nauczycieli II LO. – Przedstawiciel liceum ma jeden punkt w komisji i odda go właśnie na  Iwonę Grabczuk – dodaje Mojsym.

Według oficjalnych procedur  w składzie komisji konkursowej na stanowisko dyrektora szkoły zasiądzie trzech przedstawicieli organu prowadzącego szkołę, dwóch przedstawicieli kuratora oświaty właściwego dla siedziby szkoły i po jednym przedstawicielu rady pedagogicznej, rady rodziców oraz zakładowych organizacji związkowych.