Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Grasz w zielone? Konkurs dla ogrodników - amatorów

Kalendarz Anna Wesołowska
Grasz w zielone? Konkurs dla ogrodników - amatorów

Właścicielom pięknych ogródków i balkonów przypominamy, że został już tylko tydzień, by zgłosić się do konkursu. Chodzi o konkurs „Najładniejszy balkon, ogródek przydomowy, działka Rodzinne Ogródki Działkowe (ROD) w Chełmie”.

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska "Nasz Chełm" zaproponowało mieszkańcom miasta udział w nowym konkursie. 1 sierpnia br. rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy kochającymi zieleń. Czyli ogrodnikami-amatorami, którzy potrafią zajmować się roślinami, ale także stworzyć wokół siebie zachwycającą i funkcjonalną przestrzeń. Konkurs pt. „Najładniejszy balkon, ogródek przydomowy, działka Rodzinne Ogródki Działkowe (ROD) w Chełmie” trwa jeszcze tydzień czyli do 31 sierpnia br.

Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców Chełma do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia, stworzenie mody na ukwiecanie i zazielenianie balkonów, przydomowych ogrodów i działek ROD oraz aktywizacja społeczności lokalnej do dbałości o środowisko naturalne i współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.
Niektórych jednak wcale nie trzeba do tego zachęcać, bo ich ogródki czy balkony zachwycają od dawna. I to dla nich jest ten konkurs.

Jak zgłosić się do konkursu?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i dołączyć trzy zdjęcia ukazujące nasz piękny balkon, wspaniały ogródek czy też wyjątkową działkę. Druk zgłoszenia dostaniesz w biurze Stowarzyszenia „Nasz Chełm” przy ul. B. Wirskiego 14/64 lub pobierzesz ze strony: www.naszchelm.eu.

Następnie wypełnione zgłoszenie ze zdjęciami trzeba wysłać na adres e-mail: stowarzyszenie@naszchelm.eu lub dostarczyć do biura Stowarzyszenia (aders jw.).

Trzeba też przygotować się na to, że nasze zgłoszenie sprawdzi komisja konkursowa. Jej członkowie mogą więc poprosić nas o dostęp do naszego balkonu lub na teren posesji czy działki, by potwierdzić nadesłane zgłoszenie. I oczywiście ocenić nasze dokonania.

Ocenie konkursowej podlegać będzie wygląd urządzonego balkonu, ogrodu przydomowego na posesji czy też działki ROD, w tym:
- walory estetyczne i kompozycja doboru roślin,
- obiekty małej architektury oraz elementów zdobniczych,
- pomysłowość, estetyka i porządek.

Nagrody

W pierwszych dniach września członkowie komisji konkursowej ocenią zgłoszenia i wyłonią te najpiękniejsze.
Laureatów konkursu będzie aż dwunastu - po czterech w kategorii „balkon”, ogródek przydomowy” oraz „działka ROD”.

Wyniki ogłoszonego konkursu zostaną opublikowane na stronie www.naszchelm.eu, a najlepsi zostaną o nich poinformowani telefonicznie.

Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody pieniężne:

− kategoria „balkon” - 4 nagrody po 200,00 zł każda,
− kategoria „ogród przydomowy” - 4 nagrody po 200,00 zł każda,
− kategoria „działka ROD” - 4 nagrody po 200,00 zł każda.

Więcej szczegółów w Regulaminie.

Zachęcamy do udziału w konkursie i trzymamy za was kciuki!