Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Hanna. Nielegalna uprawa pod namiotem

Kalendarz Piotr
Hanna. Nielegalna uprawa pod namiotem

Rośliny ładnie wyrosły, choć uprawiane były w donicach i pod namiotem. Ogrodniczy sukces może jednak kosztować 29-latka z gminy Hanna trzy lata więzienia. Uprawa konopi indyjskich jest nielegalna.

Włodawscy kryminalni przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze użytkowane przez 29-latka z gminy Hanna. W efekcie znaleźli i zabezpieczyli 21 sztuk roślin konopi indyjskich. Rośliny znajdowały się w fazie kwitnienia, uprawione były w donicach pod namiotem, a najwyższe mierzyły ponad metr. Kryminalni zabezpieczyli też specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy: lampy, wentylatory, programator i namiot.

Stróże prawa zatrzymali 29-latka za zajmowanie się nielegalnym procederem. Śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadanie przyrządów służących do niedozwolonego wytwarzania środków odurzających. Prokuratura Rejonowa w Parczewie zadecydowała o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. 29-latkowi grozi nawet do 3 lat więzienia.