Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Horror wcale nie letni

Kalendarz Anna Wesołowska
Horror wcale nie letni

Nakręcony w 1975 roku dreszczowiec o ogromnym rekinie polującym na ludzi zdobył trzy Oscary i do dziś uważany jest za film kultowy. Na przedostatni tego lata seans w Kinie Letnim pod Gwiazdami organizatorzy przygotowali projekcję horroru "Szczęki". Wybieracie się?

Film "Szczęki" w reżyserii Stevena Spilberga miał swoją premierę w 1975 roku. Wkrótce więc "stuknie" mu pół wieku. A mimo to wciąż straszy i fascynuje.

Akcja rozgrywa się latem w niewielkim nadmorskim kurorcie. Wkrótce zaczyna dochodzić tam do przerażających wydarzeń. Pewnego razu ginie młoda dziewczyna, a jej zmasakrowane zwłoki zostają odnalezione na brzegu. Miejscowy szeryf Martin Brody (w tej roli Roy Scheider) odkrywa, że sprawcą jest rekin ludojad. O wszystkim powiadamia burmistrza, ale ten nie zgadza się na zamknięcie plaży. Nie chce wywoływać paniki, aby nie odstraszyć turystów. Gdy giną kolejni ludzie, zaczyna się polowanie na krwiożercze zwierzę...

"Szczęki" odniosły gigantyczny sukces na całym świecie. O popularności filmu może świadczyć fakt, że zarobił aż 471,2 mln dolarów przy budżecie wynoszącym zaledwie 7 mln dolarów. Na fali tej popularności nakręcono jeszcze trzy kolejne odsłony serii. Żadnej z tych kontynuacji nie reżyserował już Spielberg, żadna z nich nie miała też tak dobrych recenzji jak oryginał.

Chełmski Dom Kultury zaprasza na seans pod gwiazdami w najbliższy czwartek (24 sierpnia), około godz. 20:00, na dziedzińcu muzeum przy ul. Podwalnej.

Polecamy, wstęp wolny!

Poniżej sprawdzisz repertuar na kolejny czwartek.