Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Hulajnogą na wybory

Kalendarz Anna Wesołowska
Hulajnogą na wybory

Na wybory będzie można dojechać bezpłatnie elektryczną hulajnogą. Lime - firma oferująca te pojazdy m.in. w Chełmie - poinformowała, że w niedzielę (7 kwietnia) oferuje dwa 10-minutowe darmowe przejazdy, specjalnie na wybory samorządowe.

Lime, firma oferująca pojazdy elektryczne poinformowała, że w niedzielę (7 kwietnia) każdy użytkownik, który skorzysta z kodu „WYBIERAMLIME”, otrzyma dwa 10-minutowe, darmowe przejazdy, tak aby móc dojechać i wrócić z lokalu wyborczego. Akcja umożliwi Polakom we wszystkich miastach, w których operuje, a więc także w Chełmie, możliwość dotarcia do lokali wyborczych w łatwy sposób. Wybierając hulajnogi elektryczne, użytkownicy przyczynią się również do redukcji poziomu emisji CO2.

Promocja będzie aktywna przez całą niedzielę, 7 kwietnia. Użytkownicy będą informowani o tej akcji za pośrednictwem powiadomień w aplikacji. Liczba kodów jest jednak ograniczona, a z promocji będzie mogło skorzystać 2.5 tys. użytkowników i odbyć 5 tys. przejazdów.

Chcemy jak najbardziej ułatwić naszej społeczności użytkowników dotarcie do lokali wyborczych. Nowa promocja potwierdza nasze zaangażowanie w propagowanie zeroemisyjnego transportu. Zachęcamy użytkowników do skorzystania z naszego kodu, dzięki temu będą mogli nie tylko spełnić swój obywatelski obowiązek, ale także wybrać ekologiczną formę przemieszczania się – mówi Damian Kupczak, Senior Operations Manager, Lime Polska.

Wybieram Lime to inicjatywa, która pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku i została powtórzona w 2020 roku ze względu na swoją popularność. Reakcja użytkowników była entuzjastyczna, a społeczność Lime korzystała z kodów promocyjnych na bezpłatne przejazdy w USA. Od tego czasu inicjatywa Wybieram Lime stała się globalna i została zrealizowana w Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii. Teraz przyszedł czas na promocję również w Polsce.

***

Przy okazji przypominamy 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

W przypadku jakichkolwiek problemów można kontaktować się z infolinią Lime pod numerem 32 224 71 22.

Informacja o firmie Lime

Misją Lime jest budowanie przyszłości, w której transport jest wspólny, przystępny cenowo i wolny od emisji CO2. Jako największy na świecie dostawca współdzielonych pojazdów elektrycznych, Lime współpracuje z miastami, aby oferować elektryczne rowery i hulajnogi do podróży poniżej 10 km. Jedna z 100 najbardziej wpływowych firm w 2021 roku wg magazynu Time. Użytkownicy Lime zrealizowali ponad 500 milionów przejazdów w ponad 280 miastach na pięciu kontynentach. Lime tworzy nową generację ekologicznych, alternatywnych środków transportu. W Polsce firma jest obecna od 2018 r. i posiada flotę ponad 23 000 e-hulajnóg.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: li.me