Przeskocz do treści Przeskocz do menu

II LO w Chełmie. Świętowano rocznicę nadania imienia | FOTO

Kalendarz Piotr

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

W tym roku mija dwadzieścia lat od nadania  II Liceum Ogólnokształcącemu imienia Generała Gustawa Orlicz-Dreszera.

Główne obchody  Dnia Patrona i 20- lecia nadania imienia II Liceum Ogólnokształcącemu w Chełmie rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Kazimierza. Uczestnicy  jubileuszowej uroczystości wspominali wydarzenia z 15 czerwca 1996 r., kiedy to Szkole oficjalnie nadano imię Generała Gustawa Orlicz – Dreszera oraz oddzielnym aktem przyznano prawo do posiadania sztandaru.

O kuluarach nadania imienia opowiadali dyrektor II Liceum w latach 1991 – 2002 – pan Marek Sikora oraz wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w II Liceum, autor i redaktor licznych publikacji o Patronie – pan Jan Paszkiewicz. Wspominano nauczycieli i uczniów, którzy tworzyli  historię II LO oraz wizyty córki Patrona śp. Aleksandry Orlicz – Dreszer w murach szkoły. Zgodnie z tradycją II Liceum w Dniu Patrona uczniowie klas I złożyli ślubowanie na sztandar II LO i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności Dreszera.

Jak co roku w Dniu Patrona ogłoszono wyniki Konkursu wiedzy o życiu i działalności gen. Gustawa Orlicz – Dreszera dla klas I. Uroczystość uświetniły występy Szkolnego Chóru „Rapsodia”, recytatorek z Grupy Teatralnej „Impresja” oraz film o Patronie zrealizowany przez Szkolny Klub Filmowy „Dreshwood”.

Fot. II LO  w Chełmie

Autor zdjęć: