Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Instrumenty muzyczne z wojska

Kalendarz Anna Wesołowska
Instrumenty muzyczne z wojska

Saksofon, waltornia, pianino, ale także agregaty prądotwórcze i sprzęt warsztatowy. W poniedziałek, 17 czerwca, w lubelskim oddziale Agencji Mienia Wojskowego odbędzie się przetarg mienia wycofanego z wojska.

W ofercie znalazły się 53 pozycje o łącznej wartości blisko 224 tys. zł.  Ceny wywoławcze zaczynają się od 200 zł za analizator spalin, a kończą na 45 tys. zł za elementy parku pontonowego. Zyski ze sprzedaży zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Czerwcowy przetarg powinien przyciągnąć uwagę osób, które szukają niedrogich instrumentów muzycznych.
W Lublinie czeka na nich baryton – nisko brzmiący smyczkowy instrument strunowy – wyceniony na 800 zł, pianino marki Calisia w cenie wywoławczej 1 tys. zł, waltornia, za którą trzeba będzie zapłacić co najmniej 1 tys. 200 zł oraz saksofon barytonowy – jeden z największych i najniżej strojonych saksofonów. Potencjalny nabywca musi wyłożyć za niego minimum 1 tys. zł. Wszystkie z oferowanych przez Agencję instrumentów mają za sobą służbę w wojskowych orkiestrach.

Pobyt w armii mają też za sobą wystawione na przetarg zespoły spalinowo-elektryczne oraz agregaty prądotwórcze. W ofercie znalazło się osiem egzemplarzy zespołów PAB 2-1 wycenionych na 300 zł oraz pięć agregatów G 4000 SP w cenie ofertowej 1 tys. zł za sztukę. Sprzęt może przydać się przedsiębiorcom oraz osobom, które w terenie potrzebują dodatkowych źródeł energii.

Ciekawie prezentuje się również pakiet sprzętu kulturalno-oświatowego. Znajdziemy w nim  m.in.: konsolę do gier firmy Sony PlayStation PS 2, rzutniki, telewizory, odtwarzacze DVD, organy elektroniczne marki Casio CT 670, perkusję, a nawet stół bilardowy o wymiarach 233×134 cm. Minimalna oferta, która pozwoli na zakup zestawu to 3 tys. zł.

Do najdroższych pozycji wystawionych na przetargu należą elementy parku pontonowego PP-64, czyli konstrukcji, która pozwala na budowę mostów, promów lub zagospodarowania zatoki. Ceny początkowe – w zależności od zestawu – wahają się od 27,5 tys. do 45 tys. zł.
Na większy wydatek muszą być też przygotowani potencjalni nabywcy 144 m² kostki granitowej, za którą trzeba zaproponować ponad 30 tys. zł.
Na przetarg trafił również sprzęt warsztatowy, przyczepy do wózka transportowego, a także popularne w sprzedaży internetowej skrzynie drewniane o różnych wymiarach, tutaj oferowane w pakietach.

Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu, a także złożenie oferty na specjalnym formularzu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Otwarcie ofert nastąpi 17 czerwca (poniedziałek), o godz. 13.00, w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie.

Szczegóły dostępne są stronie Agencji: https://amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet-wojskowy/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1464