Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Jeszcze dziś pierwszy atak zimy

Kalendarz Anna Wesołowska
Jeszcze dziś pierwszy atak zimy

Nawet 15 cm śniegu może spaść w Chełmie w ciągu najbliżeszj doby. Ostrzeżenie meteorologiczne przed intensywnymi opadami śniegu wydał dla naszego regionu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Sprawdź szczegóły.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla Chełma i regionu wydał dziś IMGW. Na mapie poniżej kolor żółty. Synoptycy przewidują opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.
Ostrzeżenie obowiązuje od dziś (17 listopada) od godz. 15:00 do jutra do godz. 16:00.

Śnieg raczej się nie utrzyma, bo temperatura wyniesie około + 3°C. Poza tym na weekend zapowiada się zachmurzenie całkowite i opady deszczu, w ciągu dnia przechodzące w deszcz ze śniegiem i mokry śnieg. Na południowym wschodzie województwa lubelskiego prognozowana suma opadów to 10-15 mm, a na północy i wschodzie regionu możliwy przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o około 5 cm. Wieczorem na północnym wschodzie opady śniegu mogą być o natężeniu umiarkowanym i będą ograniczać widzialność do 300 m. Miejscami będzie ślisko!

Temperatura maksymalna wyniesie od 1°C miejscami na północnym wschodzie do 5°C na południu regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, wschodni i północno-wschodni.

Najintensywniej popada na południu kraju, zwłaszcza w Tatrach. Tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej za cały okres od piątku do niedzieli przekroczy 50 cm.

Uważajcie na siebie!