Juniorzy Cementu-Gryf na podium

Kalendarz Piotr

Świetny występ odnotowali juniorzy chełmskiego Cementu Gryfa Chełm podczas rozgrywanego w Wałbrzychu Pucharu Polski w zapasach.

Do ciekawego pojedynku na wałbrzyskich matach doszło w kategorii 96 kg, w którym chełmianin – brązowy medalista Mistrzostw Świata kadetów Patryk Kamiński spotkał się z aktualnym Mistrzem Świata juniorów Gerardem Kurniczakiem z KS Sobieski Poznań. Po zaciętej walce nieznacznie na punkty (5:2) zwyciężył bardziej doświadczony i starszy reprezentant Poznania.

Reprezentanta Cementu Gryf Chełm prowadzony przez trenera Andrzeja Głąba zwyciężając kolejnych przeciwników zdobył srebrny medal. Brązowe medale wywalczyli Biela Piotr i Troć Kacper. W klasyfikacji drużynowej MKS Cement Gryf Chełm uplasował się na III miejscu. Patryk Kamiński po zakończonych zawodach został powołany do składu reprezentacji Polski która, w dn. 2-5 grudnia weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju, którego gospodarzem będzie Rosja.