Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Kalinowski o najnowszej książce

Kalendarz Anna Wesołowska
Kalinowski o najnowszej książce

Autor sensacyjnych powieści Grzegorz Kalinowski przyjedzie 4 września do Chełma. W ten sposób Chełmska Biblioteka Publiczna zainauguruje cykl spotkań w ramach projektu “Książka i Muzyka”.

Za miesiąc, 4 września, ChBP zaprasza na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim. Tym razem przedmiotem rozmowy będzie jego najnowsza książka “Granatowy’44”. Historia osadzona w czasach Powstania Warszawskiego trafiła na księgarskie półki dosłownie kilka dni temu.

Grzegorza Kalinowskiego już raz gościliśmy w Chełmie. To polski dziennikarz sportowy i pisarz, autor m.in. sensacyjno-historycznej serii „Śmierć frajerom”.
Studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim; uczył w LO im. Jana Zamoyskiego, a przez ostatnich 25 lat pracował w mediach. Jako pisarz zadebiutował w 2014 roku książką „Kici”. To biografia Lucjana Brychczego, żywej legendy klubu piłkarskiego Legia Warszawa. Zacięcie historyczne Kalinowskiego zaowocowało pierwszą w jego dorobku powieścią – w 2015 roku ukazała się pierwsza część cyklu „Śmierć frajerom”.

Z kolei “Granatowy’44” to opowieść o Warszawie czasu Powstania. Jej bohaterem jest Wincenty Rybski, przedwojenny śledczy Policji Państwowej. Teraz dostaje kolejne, trudne zadania. Jednym z nich jest likwidacja grupy mścicieli, którzy nie chcą się podporządkować rozkazom dowództwa i dokonują samosądów.

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kalinowskim 4 września, godz. 18.00, sala widowiskowa ChBP (ul. Partyzantów 40). Wstęp wolny!

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu “Książka i Muzyka” finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków Instytutu Książki.