Kamiński ze srebrnym medalem

Kalendarz Anna Wesołowska

Bartosz Kamiński zdobył srebrny medal podczas zapaśniczego Pucharu Polski Kadetów w Warszawie. Gratulujemy!

Stolica gościła najlepszych zapaśników z terenu całej Polski w kategorii kadet (15-17 lat). Zawody Pucharu Polski były zarazem pierwszą eliminacją do finałów Mistrzostw Polski Kadetów rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do walk o medale stanęło 234 zawodników z 48 klubów. W dziesięciu kategoriach wagowych młodzi zapaśnicy stoczyli ze sobą 418 walk.

Turniej był także pierwszym sprawdzianem formy dla czołówki zawodników walczących o reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy kadetów. Do rywalizacji wśród najlepszych stanęło sześciu reprezentantów MKS Cement-Gryf Chełm.

Wysoką formę zaprezentował Bartosz Kamiński, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Po wygraniu czterech walk awansował do ścisłego finału. W walce o złoty medal uległ niestety zawodnikowi z Pabianic i tym samym zdobył srebrny medal.

Z dobrej strony pokazali się także Filip Zając i Hubert Sidoruk. Filip po wygraniu dwóch walk, a Hubert trzech stanęli przed szansą zdobycia brązowego medalu. Niestety, obaj ulegli swoim przeciwnikom i zakończyli turniej tuż za podium – obaj na piątych miejscach.
Dobrze zaprezentował się również Iwo Borowiec, który odniósł trzy zwycięstwa. Jednak w starciach o awans do strefy medalowej nie zdołał pokonać przeciwników i ostatecznie sklasyfikowany został na ósmym miejscu w kraju.
Czternastą lokatą zajął Kacper Guz, a osiemnastą Karol Piekło.

Chełmskich zawodników przygotowali do zawodów trenerzy Dariusz Jabłoński i Andrzej Głąb.