Karolina Krawczyk będzie bronić barw Polski na ME w Bułgarii

Kalendarz Piotr

Od 29 marca do 3 kwietna  w bułgarskiej miejscowości Ruse rozegrane zostaną Mistrzostwa  Europy w zapasach kobiet do lat 23. Barw Polski w kategorii wagowej do 55 kg bronić będzie zawodniczka Cementu Gryfa Chełm  młodsza siostra Katarzyny, Karolina Krawczyk.

Podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego  zdecydowanie wygrała krajową rywalizację o miejsce w reprezentacji. Karolina jest aktualną młodzieżową mistrzynią Polski. W lutym tego roku zdobyła puchar Polski Seniorek. Swoją wysoką formę  potwierdziła również   podczas Międzynarodowego Turnieju Flatz Open w Austrii wracając do kraju ze złotym medalem.

Karolina zapasy uprawia od  10 lat.  Swoją przygodę z zapasami rozpoczęła u trenera Edwarda Szypulskiego w mazurskim klubie Ołów Ryn. Największym jej  dotychczasowym sukcesem było zdobycie w 2012 r. tytułu wicemistrzyni Europy juniorek. Trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski.  Podczas krajowego czempionatu dwanaście razy stawała na podium. Reprezentantce Chełma życzymy udanego startu na matach Bułgarii.