Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Każdy może zagrać w miejską grę

Kalendarz Anna Wesołowska
Każdy może zagrać w miejską grę

Na 2 grudnia zaplanowana jest premiera chełmskiej edycji gry MONOPOLY. Z tej okazji rozegrana zostanie gra miejska, udział w której może wziąć każdy z nas. Sprawdź szczegóły!

Chełm dołączył do elitarnego grona kilkuset miast na świecie, które mają swoją grę MONOPOLY. Oficjalna premiera gry odbędzie się w sobotę, 2 grudnia. Z tej okazji, wspólnie z twórcami gry, przygotowana została dla wszystkich chętnych gra miejska. Zapraszamy 2 grudnia, od godz. 11:00, do Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie.

Gra miejska - zasady

Uczestnicy mogą wystartować w Grze miejskiej indywidualnie lub zorganizowani w grupy liczące od 2 do maksymalnie 4 osób.

Gra rozpocznie się w sobotę (2 grudnia) o godzinie 11:00, na pierwszej lokacji tj. Chełmska Biblioteka Publiczna, ul. Partyzantów 40.
To miejsce startu Gry i pierwsza lokacja, na której zostaną uczestnikom zadane pytania. Wtedy wystartuje pierwsza grupa drużyn (10 zespołów), kolejne drużyny będą startować co pół godziny i będą kierować się do kolejnych lokacji (trasa gry miejskiej pozostaje tajemnicą).

Każdy z indywidualnych uczestników lub grupa uczestników przed rozpoczęciem Gry otrzyma kartę gry. Będzie to mapa, na której zaznaczone zostaną punkty na terenie miasta Chełm, a na rewersie będą oznaczone miejsca przeznaczone na potwierdzenia wykonania poszczególnych zadań w Grze (zebranie pieczątek w każdej lokalizacji).

Zadaniem graczy będzie dotarcie do pięciu miejsc zaznaczonych na karcie gry, odnalezienie w tym miejscu punktu z oznaczeniem „MONOPOLY” oraz zdobycie potwierdzenia dotarcia do punktu – poprzez otrzymanie pieczątki na karcie gry. W celu zdobycia pieczątki uczestnicy odpowiadać będą na pytania dotyczące Miasta Chełm lub wiedzy o grach „MONOPOLY”. Na każdej z pięciu stacji każda drużyna otrzyma trzy pytania. Każda poprawna odpowiedź to pieczątka na karcie gry.

Uczestnicy Gry poruszają się po terenie gry w dowolny sposób z wyłączeniem transportu samochodowego.

Zgłoszenia

Jak zgłosić swój udział w Grze? Każdy indywidualny uczestnik, a w przypadku Grupy - jej przedstawiciel - powinien przesłać w formie wiadomości tekstowej na adres e-mail: gramiejska@prc.pl, zgłoszenie rejestracyjne.
Podajemy imię i nazwisko uczestnika lub uczestników oraz telefon kontaktowy. Mamy na to czas do 1 grudnia, do godziny 16:00.
Łącznie w Grze może wziąć udział 40 drużyn. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapowiada się świetna zabawa.
Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie: https://prc.pl/regulamingrymiejskiej/?fbclid=IwAR29qawBJMkw7wDsU4HIfki-DMBlx7CaiNuK90Xp16M-C8UWJHlzJX0ckBo

MONOPOLY Chełm

A wracając do samej gry MONOPOLY Chełm - do oficjalnej sprzedaży gra trafi cztery dni później czyli 6 grudnia.

Zasady gry pozostają takie same, jak w znanej chyba wszystkim grze planszowej MONOPOLY. Wyjątkowości nadają jej jednak chełmskie akcenty, np. pola na planszy z kultowymi miejscami Chełma. Odnajdziemy więc w grze m.in. Chełmskie Podziemia Kredowe, Chełmski Park Wodny, Bazylikę Narodzenia NMP czy Las Borek. Będzie można zostać gwiazdą podczas Dni Chełma, a także kupić pozostałym graczom bajgla.

MONOPOLY Chełm to nie tylko gratka dla kolekcjonerów, ale pełnowartościowa gra, która sprawdzi się nawet, jeśli w swojej kolekcji posiadasz już inny wariant MONOPOLY – tak firma Winning Moves zachęca do zakupu gry.

W internetowym sklepie matfel.pl gra w przedsprzedaży kosztuje dziś (22 listopada) 135,24 zł.