Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Kierowca przed sąd, pasażer za kratki

Kalendarz Anna Wesołowska
Kierowca przed sąd, pasażer za kratki

Mieszkaniec gminy Dorohusk próbował uciekać przed policyjnym patrolem, bo był po alkoholu i nie miał prawa jazdy. Jak się okazało, wiózł też pasażera, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek (7/8 maja) w Dorohusku. Policjanci z komisariatu zwrócili uwagę na samochód marki Daewoo Matiz, którego kierowca na widok radiowozu przyspieszył. W pewnej chwili zatrzymał pojazd i zaczął uciekać pieszo. Już po chwili był jednak w rękach funkcjonariuszy.
Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec gminy Dorohusk. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że nie miał nigdy uprawnień do kierowania.

Wraz z nim jechał 31-letni mieszkaniec gminy Żmudź, który poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 180 dni, za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

28-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei zatrzymany przez policjantów pasażer najbliższy czas spędzi w zakładzie karnym.