Kolejne medale chełmskich zapaśników

Kalendarz Anna Wesołowska

Pięć  medali i drugie w klasyfikacji klubowej wywalczyły młode zapaśniczki MKS Cement-Gryf Chełm podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetek.

Na rozgrywanych w Rzeszowie zawodach, oprócz polskich klubów, o medale rywalizowały czołowe zawodniczki Ukrainy. I to one w punktacji zespołowej zajęły pierwsze miejsce.

Zapaśniczki z Chełma wywalczyły trzy brązowe, srebrny i złoty medal. Tytuł Międzynarodowej Mistrzyni Polski wywalczyła Daniela Tkachuk.
Wicemistrzynią została Małgorzata Małek, a na trzecim stopniu podium stanęły: Klaudia Karwowska, Dagmara Branicka i Weronika Chapska.
Piąte miejsce zajęły Monika Białach i Danuta Lisiewicz.

Chełmskie reprezentantki do zawodów przygotowali Dariusz Kucharski i Igor Lobas.

***

Świetny występ odnotował również Piotr Lewandowski (na zdjęciu poniżej), który w tym samym czasie wystartował w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski kadetów w stylu klasycznym. Organizatorem Mistrzostw był Racibórz.
Podopieczny trenerów Andrzeja Głąba i Dariusza Jabłońskiego nie przegrał żadnej ze swoich czterech walk i zdobył złoty krążek, a tym samym tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski!