Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Kolejne medale zapaśników. Tym razem z Raciborza i Łukowa

Kalendarz Piotr

Chełmscy zapaśnicy zdobywają kolejne medale. Tym razem przywieźli je z Pucharu Polski w Raciborzu oraz Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego w Łukowie.

Spośród naszych zawodników, którzy pojawili się na Pucharze Polski w Raciborzu w stylu klasycznym do lat 23, najlepsze przygotowanie techniczne zaprezentował uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie Kacper Troć, który do Chełma wrócił ze srebrnym medalem. Blisko podium był Michał Łysomirski, Paweł Oleszczuk i Grzegorz Matysek,którzy ostatecznie zawody ukończyli na wysoko punktowanych piątych miejscach. Na siódmej pozycji zawody ukończył Patryk Kamiński.

Lepiej było w Łukowie, gdzie rozegrano Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy Kadetów i Młodzików im. Grzegorza Miszty i Edyty Smolińskiej . Świetny występ na łukowskich matach odnotowały młode zapaśniczki oraz zapaśnicy z powiatu chełmskiego . Z podopiecznych trenera Dariusza Kucharskiego na najwyższym stopniu podium ze złotym medalem stanęła Natalia Karbowiak i Aleksandra Łysomirska .

Srebrny medal zdobyła Giers Wioleta, a brązowe wywalczyły Borysiuk Klaudia, Dziedzic Kamila i Joanna Barabas. Na piątym miejscu zawody ukończyła Jedut Małgorzata.

Jeszcze lepiej w łukowskich zawodach zaprezentowali się podopieczni Dariusza Jabłońskiego zdobywając sześć medali. Bez żadnej porażki ze złotymi medalami do Chełma wrócili Kamiński Bartosz, Kochoń Szymon oraz Szewczak Adam. Srebrny medal wywalczył Dąbrowski Piotr, a brązowe krążki do Chełma przywieźli Rogucki Paweł i Dąbrowski Michał.