Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Koncert „Tribute to Louis Armstrong”

Kalendarz Anna Wesołowska
Koncert „Tribute to Louis Armstrong”

W Krasnymstawie wystąpi amerykański wokalista i trębacz Troy „Satchmo” Anderson z  koncertem Tribute to Louis Armstrong. Zapraszamy 8 grudnia.

Krasnostawski Dom Kultury zaprasza w niedzielę, 8 grudnia, o godzinie 19:00, na wyjątkowy koncert. W Krasnymstawie wystąpi amerykański wokalista i trębacz Troy „Satchmo” Anderson z koncertem Tribute to Louis Armstrong.

Troy „Satchmo” Anderson to wokalista i trębacz z Florydy, wierna kopia Louisa Armstronga, który nie tylko gra i śpiewa tak jak legendarny oryginał, ale jeszcze w dodatku jest do niego łudząco podobny.
Troy występuje z towarzyszeniem tria polskich muzyków: Dariusz Janus – piano, Marcin Piszczorowicz – perkusja i Jacek Kaliszewski – kontrabas.

Koncert Tribute to Louis Armstrong jest podróżą w czasie i przestrzeni – widzowie czują się tak, jakby nagle znaleźli się kilkadziesiąt lat temu w klubie jazzowym gdzieś w Nowym Orleanie, Chicago czy Nowym Jorku. Ulegają złudzeniu, jakby naprawdę słuchali na żywo legendarnego mistrza trąbki o zachrypniętym głosie.

Troy „Satchmo” Anderson rozpoczynał swoją karierę służąc jeszcze w US Army na terenie Niemiec. Szybko doszedł jednak do wniosku, że kariera wojskowa jest raczej nie dla niego, że dużo bardziej pociąga go scena i kontakt z żywą publicznością.

Interesującą wiadomością jest to, że Troy Anderson, będąc w Niemczech uległ ciężkiemu wypadkowi, spadając z wysokości 15 metrów podczas prac przy konstrukcji wielkiego namiotu. Połamał sobie wtedy kończyny, kości policzkowe, stracił zmysł powonienia, smaku, czucie w wargach. Wydawało się, że przekreśla to raz na zawsze jego karierę artystyczną. Drogą żmudnych ćwiczeń, dopiero po roku odzyskał zdrowie i co było dla niego najważniejsze – czucie w wargach. Wrócił do grania na trąbce i śpiewania, zaczynając jako rekonwalescent właściwie wszystko od początku.

Jego obecne występy na scenie stanowią nie tylko dowód siły charakteru artysty. Tytuł programu Tribute to Louis Armstrong, nie jest zwykłym sloganem marketingowym. To po prostu autentyczny hołd Troya wobec swego Mistrza, okupiony wyrzeczeniami, ciężką pracą i ciągłym przezwyciężaniem bólu.

Bilety na koncert w cenie 60 zł (70 zł w dniu koncertu) do nabycia w kasie KDK i na www.bilety.krasnystaw.pl