Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Konkurs dla miłośników zielonego

Kalendarz Nasz Chełm
Konkurs dla miłośników zielonego

Konkurs rozpoczyna się 1 sierpnia. To coś dla tych, dla których pasją jest ogródek albo działka. A może masz balkon, którego zazdoszczą ci sąsiedzi? Sprawdź, o co chodzi.

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska "Nasz Chełm" proponuje mieszkańcom miasta udział w nowym konkursie. Tym razem to oferta dla tych, którzy kochają zieleń, potrafią się nią zajmować i stworzyć wokół siebie zachwycającą i funkcjonalną przestrzeń. Konkurs pt. „Najładniejszy balkon, ogródek przydomowy, działka Rodzinne Ogródki Działkowe (ROD) w Chełmie” rozpoczyna się 1 sierpnia i potrwa do 31 sierpnia br.

Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców Chełma do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia, stworzenie mody na ukwiecanie i zazielenianie balkonów, przydomowych ogrodów i działek ROD oraz aktywizacja społeczności lokalnej do dbałości o środowisko naturalne i współodpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.
Niektórych jednak wcale nie trzeba do tego zachęcać, bo ich ogródki czy balkony zachwycają od dawna. I to ich w pierwszej kolejności zapraszamy do udziału w konkursie.

Jak zgłosić się do konkursu?

Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy i dołączysz do niego trzy zdjęcia ukazujące twój piękny balkon albo wspaniały ogródek czy też wyjątkową działkę. Druk zgłoszenia dostaniesz w biurze Stowarzyszenia „Nasz Chełm” przy ul. B. Wirskiego 14/64 lub pobierzesz ze strony: www.naszchelm.eu.

Następnie wypełnione zgłoszenie ze zdjęciami wysyłasz na adres e-mail: stowarzyszenie@naszchelm.eu lub dostarczasz do biura Stowarzyszenia (aders jw.).
Organizator będzie czekał na zgłoszenia do końca sierpnia br.

Trzeba przygotować się na to, że nasze zgłoszenie sprawdzi komisja konkursowa. Jej członkowie mogą więc nas poprosić o dostęp na teren posesji/działki, by potwierdzić nadesłane zgłoszenie i dokonać oceny naszych dokonań.

Ocenie konkursowej podlegać będzie wygląd urządzonego balkonu, ogrodu przydomowego na posesji czy też działki ROD, w tym:
- walory estetyczne i kompozycja doboru roślin,
- obiekty małej architektury oraz elementów zdobniczych,
- pomysłowość, estetyka i porządek.

Nagrody

W pierwszych dniach września członkowie komisji konkursowej dokonają oceny zgłoszonych ogrodów i wyłonią te najpiękniejsze.
Laureatów konkursu będzie aż dwunastu - po czterech w kategorii „balkon”, ogródek przydomowy” oraz „działka ROD”.

Wyniki ogłoszonego konkursu zostaną opublikowane na stronie www.naszchelm.eu, a laureaci zostaną o nich poinformowani telefonicznie.

Laureaci konkursu otrzymują dyplomy oraz nagrody pieniężne:

− kategoria „balkon” - 4 nagrody po 200,00 zł każda,
− kategoria „ogród przydomowy” - 4 nagrody po 200,00 zł każda,
− kategoria „działka ROD” - 4 nagrody po 200,00 zł każda.

Więcej szczegółów w Regulaminie.

Zachęcamy do udziału w konkursie i trzymamy za was kciuki!