Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Konkurs twórczości miłosnej rozstrzygnięty

Kalendarz Anna Wesołowska
Konkurs twórczości miłosnej rozstrzygnięty

Wygrał Łukasz Barys z Pabianic, a wśród wyróżnionych jest Aleksandra Majówka – młoda poetka z Chełma. Znamy laureatów XIII Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

W Krasnostawskim Domu Kultury rozstrzygnięto XIII Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula. Na tegoroczny konkurs wpłynęło 271 zestawów wierszy, które przeczytało i oceniło jury na czele z Dorotą Ryst. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

– w Kategorii I – młodzież – 2 równorzędne wyróżnienia otrzymały Aleksandra Majówka (Chełm) i Joanna Wyrzykowska (Siedlce).

– w Kategorii II – dorośli:
I miejsce – Łukasz Barys (Pabianice)
II miejsce – Anna Piliszewska (Wieliczka)
III miejsce – Czesław Markiewicz (Zielona Góra)
cztery równorzędne wyróżnienia otrzymali Urszula Sikora (Kowale), Małgorzata Hrycaj (Szczecin), Damian Dawid Nowak (Warszawa) i Emilia Marniok (Katowice).

Gratulujemy!

Przewodnicząca jury Dorota Ryst podkreśliła duże zainteresowanie konkursem i potrzebą pisania o uczuciach, choć to trudna sztuka.

Tym bardziej doceniajmy tych, którzy o uczuciach potrafią mówić w sposób niebanalny, zaskakujący. W tym roku jury było wyjątkowo zgodne – niemal jednogłośnie wskazaliśmy zestawy zasługujące naszym zdaniem na wyróżnienie – mówiła Ryst. – Świadczy to przede wszystkim o tym, że nagrodzone zestawy naprawdę wyróżniały się wśród nadesłanych na tegoroczny konkurs. (…)
Najistotniejszą cechą wszystkich wyróżnionych wierszy, tym co je łączy, jest chyba uważność, przyglądanie się światu – czułe, skupione. Autorzy obserwują świat, odczytują i rejestrują drobne zdarzenia, szczegóły. A potem zapisują, tworząc sugestywne obrazy. (…) Obserwujmy więc świat – uważnie, czule. I kochajmy się – jak mówi w jednym z nagrodzonych wierszy laureat I nagrody Łukasz Barys: ‘Trzeba się kochać, na zapas, na oślep, na zaś. Kochać się zamiast ptaków na ostatnim drzewie, zanim weźmie i spłonie”.