Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Konopie uprawiali w lesie

Kalendarz Anna Wesołowska
Konopie uprawiali w lesie

Uprawa nie była wielka, raptem kilkanaście roślin. Ale nielegalna. Za uprawę konopi indyjskich policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wojsławice.

Chełmscy kryminalni, we współpracy z policjantami z komisariatu w Żmudzi, zlikwidowali wczoraj (6 lipca) nielegalną uprawę marihuany w lesie w gminie Wojsławice. Zabezpieczyli kilkanaście roślin w różnej fazie wzrostu, od kilkudziesięciu centymetrów do ponad 1,5 wysokości.

W związku z tą sprawą zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Wojsławice w wieku 23 i 26 lat. W miejscu zamieszkania młodszego z nich, dodatkowo znaleźli i zabezpieczyli ponad 30 kg suszu tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 17 tysięcy złotych.

Dzisiaj (7 lipca) obaj zatrzymani usłyszą najprawdopodobniej zarzuty. Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawa konopi innych niż włókniste zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 3. 23-latek odpowie też za nielegalne posiadanie tytoniu, za co grozi grzywna.