Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Kradł i wpadł

Kalendarz Piotr

Chełmscy kryminalni zatrzymali 28- letniego mieszkańca gminy Chełm. Okazał się sprawcą kilku kradzieży z włamaniem. Swoją przestępczą działalność wraz z dwójką znajomych prowadził od lutego do kwietnia. Mężczyzna ma na swoim koncie m.in. włamania do budynków gospodarczych i stolarni, kradzież narzędzi oraz samochodu dostawczego. Straty wyceniono na ponad 30 tysięcy złotych. 

28-latek wpadł w ręce chełmskiej policji  przed kilkoma dniami.  Jak ustalono, jest on sprawcą kradzieży i włamań, do których doszło w okresie od lutego do kwietnia br. na terenie Chełma, gminy Chełm i Sawin. Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że mężczyzna skradł z jednego z domów tablet. Następnie wspólnie z kompanami włamał się do domu i budynku gospodarczego.

Łupami padły elektrody spawalnicze, kombinerki, druciana szczotka, kabel elektryczny, odkurzacz wodny, butla gazowa, szlifierka i wiertarka. Sprawca siłował też włamać się do kolejnego budynku gospodarczego, jednakże został spłoszony przez osobę postronną. Z kolei w połowie kwietnia 28-latek włamał się do zakładu stolarskiego w Chełmie.  W jego zainteresowaniu znalazły się narzędzia stolarskie m. in. wkrętarki,  frezarki, ukośnica i przecinarka tarczowa oraz samochód marki Ford Transit.

Policjanci oszacowali, że mężczyzna swoją przestępczą działalnością spowodował straty, które pokrzywdzeni oszacowali na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. 28- latek został doprowadzony do sądu, gdzie orzeczono wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli również jego dwaj kompani w wieku 27 i 30 lat.