Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Krajowa Mapa Zagrożeń już działa. Każdy może zgłosić zagrożenie!

Kalendarz Piotr
Krajowa Mapa Zagrożeń już działa. Każdy może zgłosić zagrożenie!

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to specjalny projekt policji, który ma posłużyć przede wszystkim mieszkańcom. każdy, kto wejdzie na specjalną stronę dowie się jakiego rodzaju zagrożeń może się spodziewać w okolicy. W Chełmie i okolicy już pojawiły się trzy zagrożenia. Jakie? Centrum miasta – żebractwo, ul. Lubelska – niewłaściwa organizacja ruchu drogowego, okolice Zalewu Żółtańce – zła nawierzchnia.

Krajowa Mapa Zagrożeń ma służyć przede wszystkim poprawie bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu. Do tej pory program funkcjonował na terenie Warszawy, Podlasia oraz Pomorza. Od środy działa także w województwie lubelskim.

Każdy z mieszkańców może zgłosić zagrożenie, które występuje w okolicy. Następnie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów. Jeśli informacje się potwierdzą, wówczas policja wprowadzi je na mapę. Zagrożenia można zgłaszać nawet w najbliższej okolicy – na konkretnych ulicach. Co ciekawe na mapach uwzględnione zostały również wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych, o kradzieżach, rozbojach, wymuszeniach, bójkach, oszustwach na wnuczka, ale także o przestępstwach na tle seksualnym i przestępstwach narkotykowych.

Zobacz instrukcję obsługi mapy

Chełmscy policjanci liczą, że mieszkańcy naszego regionu również czynnie zaangażują się w tworzenie mapy. Dzięki niej mundurowi będą mogli zwrócić szczególną uwagę na poszczególne rejony naszego miasta i powiatu.

Tu możecie zgłosić zagrożenie!

UWAGA! “Mapa” nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.

Jak oceniacie taką formę interakcji z mieszkańcami naszego regionu? Czekamy na Wasze opinie!