Krawczyk na podium w Chinach

Kalendarz Anna Wesołowska

Katarzyna Krawczyk, zawodniczka klubu Cement-Gryf Chełm zdobyła w Chinach brązowy medal!

Ponad 200 polskich  sportowców w mundurach poleciało do Chin. Rozegrane tam zostały VII Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe.
Żołnierze –  sportowcy  rywalizowali o medale  aż w 17 dyscyplinach. W szeregach  wielu utytułowanych  sportowców  reprezentujących  polskie wojsko, w drużynie zapasów kobiet wystąpiła zawodniczka MKS Cement-Gryf Chełm  – Katarzyna Krawczyk. Zdobyła tam brązowy medal!

W decydującym pojedynku o trzeci stopień na podium Krawczyk przez tzw. przewagę techniczną  10:0  odniosła zwycięstwo nad  reprezentantką Białorusi Hanchar Katsiaryną. Dosłownie kilka sekund zabrakło  najlepszej chełmskiej zapaśniczce, aby awansować do ścisłego finału. W ćwierćfinałowej walce z reprezentantką Mongolii – Sukhee Tserenchimed  prowadząc przy remisie 2:2. w ostatnich sekundach walki straciła 2 punkty  i tym samym straciła szansę na awans do finału.
Krawczyk jako zawodowy żołnierz w poprzednich latach  zdobywała już  dla polskiego wojska tytuły mistrzyni i wicemistrzyni świata.